Оподаткування харчування за принципом «шведський стіл»


29.12.2020

Державна податкова служба України в індивідуальній податковій консультації від 24.09.2020 р. № 3989/ІПК/99-00-04-05-03-06 знову розглянула питання оподаткування доходу у вигляді харчування за принципом «шведський стіл». Крім того, йдеться про питання оподаткування доходу у вигляді послуг із проживання, забезпечення канцтоварами учасників тренінгу, що проводить Фонд за рахунок гранту.

Фахівці ДПСУ дійшли висновку, що якщо юридичною особою за власні кошти оплачуються послуги з проживання фізичних осіб, забезпечення канцтоварами учасників тренінгів, то вартість зазначених послуг включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків як додаткове благо та оподатковується ПДФО та ВЗ.

Дохід у вигляді послуг із проживання, харчування за принципом «шведський стіл», забезпечення канцтоварами учасників тренінгу не є базою нарахування ЄСВ, тому що учасники тренінгу не перебувають у трудових відносинах з Фондом.

А от щодо питання оподаткування ПДФО доходу у вигляді вартості безоплатного харчування, у т. ч. за принципом «шведський стіл», наданого юридичною особою на користь фізичних осіб, то до Міністерства фінансів України направлено запит. Сподіваємося, що Мінфін видасть з цього приводу узагальнюючу податкову консультацію.

Індивідуальна податкова консультація
від 24.09.2020 р. № 3989/ІПК/99-00-04-05-03-06

 


◦ Облік та оподаткування
ДЕМО ДОСТУП