Особам з інвалідністю запропонують фінансову допомогу для заснування власної справи


◦ Зміни в законодавстві
◦ Перспективні проєкти
02.02.2022

Міністерством соціальної політики розроблений проєкт постанови Кабінету Міністрів України, спрямований на розвиток самозайнятості людей з інвалідністю, що надасть змогу забезпечити стабільне джерело доходу та гідний рівень життя шляхом допомоги у запровадженні власної справи.

Враховуючи успішний досвід пілотного проєкту «Рука допомоги», який реалізовувався у трьох областях: Львівській, Харківській та Полтавській, апробований механізм стимулювання підприємницької діяльності планується поширити і на людей з інвалідністю.

Їм буде запропонована безвідсоткова поворотна фінансова допомога для заснування власної справи у розмірі до 100 тисяч гривень строком на три роки. При цьому повернення допомоги враховуватиме сплачені протягом трирічного періоду податки та соціальний внесок.

Крім того, така фінансова допомога може не повертатися, якщо учасник проєкту, запровадивши власну справу, протягом року працевлаштує двох непрацюючих людей з інвалідністю.

Як експеримент цей проєкт планується запровадити з 1 квітня 2022 р. по 1 квітня 2024 р. у Київській, Луганській, Херсонській, Черкаській та Чернівецькій областях.

Фінансова допомога надається на придбання обладнання для підприємницької діяльності, у тому числі для створення спеціальних робочих місць для осіб з інвалідністю.

«Повноцінне працевлаштування людей з інвалідністю на гідно оплачувані робочі місця є одним з головних наших завдань. Даний проєкт — реалізація на практиці ідеї модернізації соціальної підтримки в Україні, в основі якої — не лише опіка, а й створення можливостей для самостійного виходу з бідності», — зазначила міністр соціальної політики Марина Лазебна.

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП