Парламент ухвалив законопроєкт про адмінпроцедуру


18.11.2021

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України повідомляють, що Закон про адмінпроцедуру — наступний крок до сервісної держави та режиму «без паперів»‎. Верховна Рада 16 листопада підтримала цей Закон — 291 депутат проголосував «за»‎. Це дасть змогу зробити обслуговування в усіх держорганах однаково зручним, доступним та людяним.

«Уже сьогодні українці, які хочуть зареєструвати народження дитини, не витрачають понад 10 днів на 11 зустрічей із різними держустановами, а можуть отримати всі необхідні послуги за 1 заявою за 15–20 хвилин. Батьки задоволені цією послугою на 100 %. Завдяки цьому законопроєкту аналогічні комплексні послуги запроваджуватимуться і для інших життєвих подій»‎, — зазначила заступниця міністра цифрової трансформації Людмила Рабчинська.

Крім цього, завдяки новому Закону держоргани зобов’язані обґрунтовувати свої акти та не мають вимагати довідки й документи, якщо потрібна інформація про людину міститься в реєстрах. Тож таким чином триває наближення України до стандартів країн ЄС, де діють уніфіковані правила адмінпроцедури.

 


◦ Зміни в законодавстві
◦ Перспективні законопроєкти
ДЕМО ДОСТУП