Передбачається, що роботодавці оплачуватимуть більшу кількість днів непрацездатності


◦ Зміни в законодавстві
◦ Перспективні проєкти
22 жовтня 2021 р.

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт від 12.10.2021 р. № 6171, який повинен оптимізувати функції Фонду соцстрахування України.

Найбільш дискусійна норма — збільшити період оплати роботодавцем тимчасової непрацездатності із 5 до 7 перших днів страхового випадку (із 2023 р.).

Також пропонують прописати умови перевірки обґрунтованості листків непрацездатності та документів, що є підставою для їх формування. Таку перевірку доручать уповноваженим працівникам Фонду соцстраху на підставі автоматизованого моніторингу даних, що надходять до інформаційно-телекомунікаційної системи цього Фонду.

За створення необґрунтованого медичного висновку про тимчасову непрацездатність, на підставі якого сформовано листок непрацездатності, будуть відповідальними лікарі.

Якщо буде виплачене матеріальне забезпечення за листком непрацездатності, сформованим на підставі необґрунтованого медичного висновку про тимчасову непрацездатність, керівники робочих органів виконавчої дирекції Фонду протягом п’яти календарних днів з дня встановлення необґрунтованості медичного висновку звертатимуться до закладів охорони здоров’я або до ФОП, які проводять медичну практику, лікарі яких допустили необґрунтоване створення медичних висновків, з поданням про компенсацію відповідної суми матеріального забезпечення.

За період тимчасової непрацездатності, зазначений у листку непрацездатності, визнаному необґрунтованим, не надаватимуть допомоги по тимчасовій непрацездатності. Допомогу по тимчасовій непрацездатності застрахованій особі, яка є працівником або гіг-спеціалістом резидента Дія Сіті, виплачуватимуть у розмірі зарплати (доходу), з якої фактично сплачено страхові внески до Фонду, обчисленому в порядку, визначеному КМУ, незалежно від страхового стажу.

Зміниться й розмір допомоги на поховання. Уряд пропонує, щоб допомога на поховання надавалась у розмірі, встановленому правлінням Фонду, що діяв станом на 1 січня 2022 р., який щороку збільшується на показник росту індексу споживчих цін. До того ж допомогу на поховання припинять надавати в разі смерті членів сім’ї, які мали самостійні джерела засобів до існування (одержували зарплату, пенсію тощо).

Також буде узаконено е-лікарняні, сформовані на підставі е-медичного висновку. Тож від сумісників чи працюючих ФОПів не вимагатимуть копії листків непрацездатності.

У законопроєкті додатково передбачено:

  • скоротити кількість документів, які подають особи до Фонду для призначення страхових виплат за страхуванням від нещасного випадку, з 21 до 1;
  • забезпечити доступ до сервісів Фонду через портал «Дія»;
  • запровадити електронну взаємодію Фонду з державними електронними ресурсами для одержання інформації, необхідної для призначення та контролю страхових виплат (проєктом акта наразі додатково передбачається встановити обмін інформацією із 10 реєстрами та системами);
  • уточнити та привести у відповідність із Сімейний кодексом України коло осіб, які мають право на одноразові та щомісячні страхові виплати за страхуванням від нещасного випадку, що значно скоротить кількість судових позовів щодо встановлення права на отримання страхових виплат у разі смерті потерпілого.

 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП