Петиція про скасування військового обліку жінок: реакція Міноборони


◦ Військовий облік. Військова служба
29 грудня 2021 р.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр назвала петицію про скасування наказу про військовий облік жінок «нормальним демократичним процесом», але зазначила, що причин для паніки немає, і наказ не став несподіванкою, оскільки він був підписаний у рамках ухваленого ще в березні закону. Вона наголосила, що військовий облік — це не призов і не мобілізація, тому нікого з жінок до армії не забиратимуть. «Паніка та переляк безпідставні — це жодним чином кардинально не змінить життя жінок», — зауважила заступниця глави Міноборони, коментуючи петицію про скасування наказу.

Вона зазначила, що «вже завтра» йти до територіальних центрів комплектування (колишніх військкоматів) не потрібно — на це є весь 2022 рік. Очікується, що протягом наступного року Генштаб створить низку документів, які зроблять процес обліку зрозумілим, прозорим та максимально зручним. Планується спростити цей процес та частково перевести його в онлайн-формат.

Вона також уточнила, що в разі виникнення «скрутних» ситуацій у країні жінки-юристи виконуватимуть функції юристів, журналісти — журналістів.

За словами Маляр, наказ Міноборони передбачає лише модернізацію та оновлення норм, що стосуються військового обліку жінок. При цьому такі норми були завжди: у постанові КМУ 1994 року, яку фактично замінили новим наказом, був чималий перелік із близько 40 професій, представниці яких підлягали обліку. Цей список, за словами Маляр, був засекреченим, і він з'явився у відкритому доступі лише у 2008 році. Деяких професій, вказаних у постанові від 1994 року, вже немає через технічний прогрес, інші з'явилися, з чим і пов'язана необхідність оновлення.

Маляр також зазначила, що наказ Міноборони від 11.10.2021 р. № 313 не є несподіванкою, оскільки закон, який передбачає військовий облік жінок, Верховна Рада підтримала абсолютною більшістю у березні 2021-го (проголосували всі, крім партії ОПЗЖ).

 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП