Підприємець, який є пенсіонером за віком та отримує пенсію згідно законодавства іншої країни, не звільняється від сплати єдиного внеску


26.08.2021

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що відповідно до ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи – підприємці.

При цьому, такі особи звільняються від сплати єдиного внеску за себе, якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» із змінами, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Водночас фізична особа – підприємець, яка є пенсіонером за віком або за вислугою років, та отримує пенсію згідно законодавства іншої країни, не звільняється від сплати ЄСВ, і зобов’язана нараховувати і сплачувати ЄСВ на загальних підставах.

 


◦ Облік та оподаткування
ДЕМО ДОСТУП