Планується чергова зміна до Класифікатора професій


28.02.2020

Найближчим часом до Класифікатора професій (КП) будуть внесені зміни. Про це йдеться в листі Мінсоцполітики України від 06.12.2019 р. № 259/0/193-19.

Проєкт Змін № 9 до КП враховуватиме положення п. 4 параграфа 32 Українського правопису, затвердженого постановою КМУ від 22.05.2019 р. № 437, щодо утворення іменників на означення осіб жіночої статі від іменників чоловічого роду. У КП професійні назви робіт наводяться у чоловічому роді, окрім назв, які застосовуються лише в жіночому роді (економка, нянька, покоївка, сестра-господиня, швачка). За потребою користувача, під час внесення запису про назву роботи до кадрової документації окремого працівника, професійні назви робіт можуть бути адаптовані для означення жіночої статі особи, яка виконує відповідні роботи. Наприклад, інженер — інженерка, верстатник широкого профілю — верстатниця широкого профілю, соціолог — соціологиня.

Найближчим часом проєкт Змін № 9 до КП буде подано до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України на затвердження в установленому порядку.

Також зауважимо, що назви посад (професій), у редакції яких використовуються слова «проект», «кафедра» тощо, наприклад «Завідувач кафедри» (код КП 1229.4), «Керівник проектів та програм» (код КП 1238), «Головний інженер проекту» (код КП 1237.1) тощо, будуть приведені у відповідність до норм і правил Українського правопису під час формування нової версії КП.

Водночас користувачі КП у разі внесення запису про назву роботи до кадрової документації можуть, на думку Мінсоцполітики, застосовувати новий Український правопис. Детальніше про зміни читайте в наступному номері журналу «Кадровик України».

 


◦ Зміни в законодавстві
◦ Професійна класифікація
◦ Класифікатор професій

Семінари та вебінари за темою

ДЕМО ДОСТУП