Подання звітності ФОПами в разі мобілізації


21.03.2022

У Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР» ДПСУ розмістила відповідь на запитання, чи звільняється ФОП — платник єдиного податку від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку у разі мобілізації на військову службу на особливий період.

Роз’яснюється, що відповідно до п. 25 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу XX «Перехідні положення» ПКУ фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку, які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час особливого періоду, визначеного Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 р. № 3543-ХІІ, на весь період їх військової служби звільняються, зокрем, від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку відповідно до глави 1 розділу XIV «Спеціальні податкові режими» ПКУ.

Підставою для такого звільнення є заява самозайнятої особи та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які подаються до контролюючого органу за місцем податкової реєстрації самозайнятої особи протягом 10 днів після її демобілізації. Якщо демобілізована самозайнята особа перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, на особливий період, заява і копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації).

Від редакції додамо, що аналогічним чином слід діяти і щодо сплати ЄСВ. Про це ми писали тут.

 


◦ Воєнний стан
◦ Облік та оподаткування
◦ Військовий облік. Військова служба
◦ Звітність
◦ Податкова звітність
ДЕМО ДОСТУП