Порядок надання допомоги на дітей підприємцям


04.05.2020

Уряд постановою «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» від 22.04.2020 р. № 329 запровадив на період карантину, встановленого постановою від 11.03.2020 р. № 211, та на один місяць після дати його відміни виплату допомоги на дітей фізичним особам — підприємцям і затвердив "Порядок виплати допомоги на дітей фізичним особам - підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку". 

Допомога на дітей призначається і виплачується підприємцям, які сплатили ЄСВ за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи — підприємця.

Допомога призначається і виплачується громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають в Україні (і які, слід розуміти, є підприємцями).

Призначення і виплата допомоги здійснюється органами соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем проживання підприємця.

Допомога призначається одному з батьків (опікуну) на кожну дитину до досягнення нею 10-річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 р., і виплачується щомісяця за повний місяць.

Для отримання допомоги слід подати заяву встановленої форми та:

  • копії свідоцтва про народження дітей віком до 10 років;
  • довідку з ПФУ за формою ОК-7;
  • копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
  • копію рішення про здійснення опіки над дитиною.

◦ Карантин
◦ Зміни в законодавстві
ДЕМО ДОСТУП