Порядок надання допомоги по частковому безробіттю


08.02.2021

Постановою КМУ від 03.02.2021 р. № 74 на виконання ст. 47 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI (далі — Закон № 5067) затверджено Порядок надання допомоги по частковому безробіттю (далі — Порядок № 74).
 

Порядок № 74 визначає порядок надання допомоги по частковому безробіттю у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва на підприємстві або в цеху, на дільниці, що має невідворотний та тимчасовий характер, триває не менше трьох місяців і не перевищує шести місяців, не залежить від працівників та роботодавця, охопило не менш як 20 % чисельності працівників підприємства або цеху, дільниці, в яких рівень скорочення тривалості робочого часу становить 30 і більше відсотків на місяць.

Зупинення (скорочення) виробництва та скорочення тривалості робочого часу працівників є вимушеними, оскільки вжито всіх вичерпних заходів запобігання їм, що підтверджується узгодженим рішенням роботодавця та спільного представницького органу, утвореного первинними профспілковими організаціями на засадах пропорційного представництва, а за відсутності такого органу — виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника), що об'єднує більшість працівників такого роботодавця, або є вимушеними на період дії карантину, встановленого КМУ з метою запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.

Нагадаємо, що ст. 47-1 Закону № 5067 визначено порядок надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 затверджено постановою КМУ від 22.04.2020 р. № 306, у редакції постанови КМУ від 03.06.2020 р. № 453 (далі — Порядок № 306).

Порядок № 306 визначає механізм надання допомоги по частковому безробіттю у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності роботодавця або фізичної особи — підприємця, який є застрахованою особою, внаслідок карантину, яке призвело до часткового або повного скорочення тривалості робочого часу його працівників або фізичної особи — підприємця, який є застрахованою особою.

 


◦ Карантин
ДЕМО ДОСТУП