Працівник вирішив звільнитися, але після закінчення двотижневого строку передумав. Як бути роботодавцю?


23.04.2020

Головне управління Держпраці у Херсонській області надало роз’яснення на запит фізичної особи — підприємця стосовно звільнення працівника, а саме: з якого дня відраховується двотижневий строк відпрацювання, якщо заява про звільнення направлена роботодавцю поштою, та що робити роботодавцю, якщо працівник після закінчення двотижневого строку продовжує працювати та не має бажання звільнятися?

Роз’яснюється, що про бажання розірвати трудовий договір за власним бажанням працівник зобов’язаний попередити роботодавця письмово за два тижні. Для цього працівнику необхідно подати заяву про звільнення, в якій зазначити підставу для розірвання трудового договору (ст. 38 КЗпП) та бажану дату звільнення. Заяву слід підписати і проставити дату її складання.

Двотижневий строк попередження про звільнення починають обчислювати з дати фактичного попередження роботодавця, а не з дати, зазначеної в заяві. Одностороннє скорочення цього строку як працівником, так і роботодавцем, не допускається. Так, наприклад, роботодавець не має права звільняти працівника до закінчення двотижневого строку із дня подання заяви про звільнення, якщо працівник не …


Повний текст доступний БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах


◦ Офіційні роз’яснення
◦ Трудовi вiдносини
◦ Звільнення працівників
◦ Звільнення з ініціативи працівника
ДЕМО ДОСТУП