Профільний комітет рекомендує ухвалити законопроєкт про застосування англійської мови в Україні


◦ Зміни в законодавстві
◦ Перспективні проєкти
143

08.03.2024

5 березня на своєму засіданні Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував Верховній Раді України ухвалити в другому читанні та в цілому проєкт Закону про застосування англійської мови в Україні (реєстр. № 9432).

«Я вважаю, що ініціатива Президента про впровадження англійської мови на всіх рівнях суспільного життя є вкрай важливою, оскільки відповідає нашим євроінтеграційним прагненням», — зазначила на початку засідання перша заступниця голови Комітету Ірина Констанкевич.

Далі Комітет заслухав презентацію, представлену фахівцями Міністерства цифрової трансформації України, щодо досвіду популяризації англійської мови в різних державах світу та стосовно стану із вивченням англійської в Україні. За словами аналітикині Тетяни Приходько, «англійська сьогодні є однією з мов-лідерів. І якщо ми хочемо популяризувати свої продукти — а це не тільки, наприклад, сфера бізнесу, а й культура — нам потрібно опанувати мову, якою розмовляє значна частина світу». Також у презентації зазначено, що 56 % українців мають бажання підвищувати свій рівень англійської мови.

«Загалом до другого читання суть і філософія законопроєкту не змінились суттєво. Найбільшу зміну, а саме вилучення норм щодо обов’язкового транслювання англомовних фільмів у кінотеатрах, Комітет, а потім і парламент у залі прийняли під час голосування у першому читанні», — прокоментувала заступниця голови Комітету Євгенія Кравчук.

Другим питанням розглянули та схвалили порівняльну таблицю до проєкту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій (реєстр. № 8371).

Метою законопроєкту є захист національної й громадської безпеки, прав і свобод людини у сфері діяльності релігійних організацій та унеможливлення діяльності в Україні релігійних організацій, керівний центр (управління) яких перебуває за межами України в державі, яка здійснює збройну агресію проти України.

Проєктом запропоновано такі норми:

  • російська православна церква має бути заборонена законом;
  • діяльність усіх релігійних організацій, які є афілійованими з РПЦ, припинятиметься за чіткою процедурою, яка міститиме дослідження, припис про виконання Закону і судову заборону;
  • РПЦ і афілійовані з нею структури не зможуть використовувати державне і комунальне майно;
  • спрощена процедура переходу релігійних громад.

Законопроєктом вносяться зміни до законів України «Про свободу совісті та релігійні організації», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», «Про оренду державного та комунального майна», «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», «Про Службу військового капеланства», у Кодекс адміністративного судочинства України. 


Офіційний вебпортал парламенту України
 

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП