Програма підтримання бізнесу, який найбільше постраждав під час пандемії


◦ Карантин
◦ Зміни в законодавстві
10 грудня 2021 р.

Урядовий сайт повідомляє, що 19 грудня стартує ініційована Президентом України державна програма «єПідтримка», спрямована на підтримку бізнесу, який найбільше постраждав під час пандемії COVID-19, шляхом стимулювання попиту серед громадян. Відповідна постанова була ухвалена 9 грудня на черговому засіданні Уряду.

«Для Уряду дуже важливо підтримати той бізнес, який зіштовхнувся зі значними викликами під час пандемії. Нарахування 1000 грн всім українцям, які пройшли повний курс вакцинації від COVID -19, не лише стимулюватиме громадян робити щеплення, а й дозволить підтримати найбільш вразливі галузі, зокрема сферу культури і спорту, транспортну галузь», — зазначила перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко.

Програмою передбачено, що всі повнолітні громадяни України, які пройшли повний курс щеплення проти COVID-19, зможуть отримати 1000 грн від держави. За ці кошти вони матимуть можливість придбати абонемент у спортзал чи фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, купити квитки на залізничні та авіаперевезення по Україні, придбати книжки.

Програма реалізовуватиметься в декілька етапів. З 19 грудня послуга стане доступна в мобільному застосунку «Дія». Це найшвидший і найпростіший спосіб. На другому етапі (ІІІ квартал 2022 р.) буде запропоновано альтернативний механізм нарахування, над яким зараз працюють.

Для участі в програмі необхідно:

  • мати громадянство України;
  • бути старше 18 років
  • мати «зелений» COVID-сертифікат вакцинації в застосунку «Дія».

Усі, хто відповідає цим критеріям, зможуть відкрити поточний рахунок «єПідтримки» зі спеціальним режимом використання та обрати послугу «єПідтримка» в застосунку «Дія». Наразі участь у програмі беруть 6 банків: Monobank, Альфа-банк, А-Банк, ПриватБанк, Укргазбанк, Ощадбанк. Поступово будуть долучатись і інші банки. Використати вже наявний рахунок у банку неможливо.

Кошти надаються на 4 місяці з моменту отримання, витратити їх можна як онлайн, так і офлайн. Банки розпізнаватимуть категорію під час оплати, тому витратити гроші на інші цілі, перевести їх на картку, зняти готівкою буде неможливо.

Програму реалізують Мінекономіки та Кабінет Міністрів України. Команда Мінцифри розробляє технічну частину послуги у застосунку «Дія».

Зазначимо, що з 19 грудня послугу можна отримати лише в застосунку «Дія». Тому закликаємо не вірити шахраям, які пропонуватимуть витратити гроші в інших місцях або перевести їх з диджитал-картки в готівку. Кіберполіція буде уважно відстежувати всі підозрілі ситуації та виплати.

Докладніше про те, як отримати виплату — за посиланням

 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП