Проєкт «єПідтримка» офіційно стартував


◦ Карантин
21 грудня 2021 р.

У застосунку «Дія» 19 грудня офіційно стартував проєкт «єПідтримка». Це програма підтримки бізнесу, який найбільше постраждав під час пандемії. Команда Мінцифри розробила технічну частину впровадження послуги. За тиждень до офіційного запуску «єПідтримки» Мінцифра запустила пілот послуги.

Оновлюйте застосунок і приєднуйтеся, щоб подати заявку на отримання 1000 грн у застосунку «Дія» в декілька кліків. Умови отримання: потрібно бути громадянином України віком від 18 років та мати «зелений» сертифікат про вакцинацію в застосунку «Дія».

Щоб отримати виплату у 2021 р., необхідно подати заявку в період з 19 до 29 грудня включно.

Як подати заявку на виплату 

Оформте спеціальну картку «єПідтримка» в одному з банків-партнерів. Після старту банки додаватимуться поступово після їх технічної готовності. Оформлення картки безоплатне як онлайн, так і офлайн у відділенні банку. Використати вже наявний рахунок неможливо. Зазначимо, що лише оформлення картки не дорівнює поданню заявки на отримання виплати.

Заявку потрібно подати саме в застосунку «Дія», тож завантажте його та авторизуйтеся. Переконайтеся, що у вас є «зелений» COVID-сертифікат про дві дози вакцинації. Зверніть увагу, що сертифікат, отриманий на порталі «Дія», чи паперовий від сімейного лікаря не підходять для отримання виплат. Отримати COVID-сертифікат у застосунку «Дія» зараз можна як з ID-карткою, так і з паспортом-книжечкою. Зайдіть у розділ «Послуги» та виберіть «єПідтримку». Виберіть для виплати картку «єПідтримка». Очікуйте зарахування коштів від Мінекономіки протягом 10 днів. 

Гроші можна витратити на книжки, спортзал квитки в кіно, театр, музеї, концерти або на перевезення в межах України. Детальніше про те, як «єПідтримка» працює в «Дії», можна дізнатися на за посиланням https://e-aid.diia.gov.ua/. Гроші надаються на 4 місяці з моменту отримання. Якщо за цей час вони не будуть витрачені, рахунок закриють. Кошти можна буде витратити як онлайн, так і офлайн, але лише на вказані категорії українського бізнесу. Банки розпізнаватимуть категорію під час оплати карткою за допомогою МСС-кодів. Це код, який присвоюється торговельній точці та характеризує напрям її бізнесу. У разі оплати карткою «єПідтримка» він має збігтися з одним із кодів, вказаних у постанові. Якщо бізнес зареєстрований в іншій категорії, здійснити оплату не вдасться. За таким принципом працюють кешбеки в банках. Якщо зайти у ваш онлайн-банкінг і подивитися історію оплат, ви зможете побачити категорії оплати — таксі, одяг, ресторани, продукти. Це і є МСС-коди. 

Витратити гроші на ті категорії товарів та послуг, яких немає в переліку, переказати їх на іншу картку чи зняти готівкою буде неможливо. Зазначимо, що ця програма реалізується виключно в застосунку «Дія». Тому не слід вестися на дії шахраїв, які пропонуватимуть витратити гроші в інших місцях або конвертувати гроші з картки в готівку. Кіберполіція уважно відстежуватиме всі підозрілі ситуації та виплати.

Цього року відбудеться перший етап програми. Вона буде продовжена й наступного року. Надалі будуть розроблені альтернативні механізми отримання виплат, а не тільки в застосунку «Дія».

 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП