Проєкти щодо запровадження 4-денного робочого тижня


27.01.2022

У Великій Британії запустять пілотний проєкт, у рамках якого протестують чотириденний робочий тиждень. Тестування розпочнеться у червні і триватиме шість місяців. Близько 30 компаній вже передплатили участь у випробуванні, а їх співробітникам дозволять працювати 32 години на тиждень, залишивши без змін їхню компенсацію та пільги.

«Перехід на чотириденний тиждень був би безпрограшним для компаній. Дослідження показали, що продуктивність підвищується разом із відповідним зростанням добробуту працівників», — заявив Джо Райл, директор кампанії «Чотириденний тиждень» у Великій Британії.

Аналогічні програми мають розпочатися у США та Ірландії. Заплановані вони і в Канаді, Австралії та Новій Зеландії. Сьогодні із чотириденним робочим тижнем експериментують різні країни світу. У 2018 р. у Новій Зеландії провели експеримент з чотириденним робочим тижнем зі збереженням зарплати. Цієї осені тестування пілотного проєкту з 4-денним тижнем роботи почнуть в Іспанії. Пропонується трирічний проєкт на 50 мільйонів євро, який дозволить компаніям випробувати скорочені години з мінімальним ризиком. Прем’єр-міністр Фінляндії Санна Марін назвала скорочення восьмигодинного робочого дня до шестигодинного, або ж запровадження чотириденного робочого тижня одним зі своїх пріоритетних завдань.

 


◦ Робочий час
ДЕМО ДОСТУП