Робота за договором ЦПХ та 1,5 млн грн штрафу


10.03.2021

Державна служба України з питань праці повідомляє, що на Харківщині окружний адміністративний суд визнав законною постанову ГУ Держпраці про накладення штрафу.

У 2018 р. інспекторами праці ГУ Держпраці у Харківській області було проведено захід державного контролю у формі інспекційного відвідування суб’єкта господарювання, який за основним видом економічної діяльності здійснює діяльність у сфері архітектури, будівництво житлових і нежитлових будівель, під час якого було зафіксовано допуск 13 працівників без укладення трудового договору.

Як наслідок, ГУ Держпраці було винесено постанову про накладення штрафу у розмірі 1 451 970 грн за порушення вимог частини третьої ст. 24 КЗпП (працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору. — Прим. ред.).

Суб’єкт господарювання оскаржував рішення в суді з огляду на те, що особи, які виконували підрядні роботи, не перебували в трудових відносинах з ним, а виконували свої обов’язки за цивільно-правовим договором. Після більш як року слухання справи в першій та апеляційній інстанціях адміністративний позов суб’єкта господарювання було задоволено.

Однак ГУ Держпраці, не погодившись із зазначеним рішенням, звернулось до Верховного Суду із касаційною скаргою. Наприкінці 2020 р. Верховний Суд скасував рішення Харківського окружного адміністративного суду та постанову Другого апеляційного адміністративного суду, направив судову справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

Дослідивши всі юридично значущі обставини по справі, суд першої інстанції дійшов висновку, що станом на час проведення інспекційного відвідування суб’єкт господарювання не дотримався приписів частини третьої ст. 24 КЗпП.

Таким чином, суб’єкту господарювання доведеться сплатити штраф у розмірі 1 451 970 грн.

 


ДЕМО ДОСТУП