Роботодавець не зміг завчасно повідомити про скорочення робочого часу через карантин


20.08.2020

Законодавством про працю не визначена процедура зупинення (скорочення) діяльності через карантин,  тому у зв'язку з цим до неї не може застосовуватися порядок запровадження зміни істотних умов праці, передбачений ст. 32 КЗпП.

До того ж зупинення (скорочення) діяльності суб'єктів господарювання у зв’язку із карантином, не є простоєм, визначеним ст. 34 КЗпП.

Зупиняли (скорочували) діяльність за наказом власника або уповноваженого ним органу за наявності умов, передбачених постановою КМУ, якою запроваджували карантин.

Відповідні тези озвучені у листі від 08.05.2020 р. № 3171/1/3.1-20, № 33/12/2213-20, який пов'язаний із призначенням працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

Підстава для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину – втрата застрахованими особами зарплати або її частини внаслідок вимушеного часткового або повного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв'язку із зупиненням (скороченням) діяльності через карантин (п. 3Порядку № 306).

Джерело: Держпраці спільно із Державним центром зайнятості

 


◦ Карантин
◦ Офіційні роз’яснення
ДЕМО ДОСТУП