Роботодавцям компенсують працевлаштування деяких категорій безробітних


◦ Зміни в законодавстві
◦ Перспективні проєкти
14.09.2022

У рамках урядової програми “єРобота” майже 11 тисяч українців подали заявки на отримання грантової допомоги від держави для відкриття чи розширення бізнесу, 1115 заявок вже задоволені. Про це повідомила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна під час виступу на П’ятому інформаційно-діалоговому майданчику «Допомога бізнесу в умовах війни: релокація та відновлення».

“Урядова програма “єРобота” триває, нові заявки на отримання грантів надходять від підприємців на портал "Дія" щодня і на сьогодні їх вже майже 11 тисяч. Загалом переможці різних грантових програм запросили трохи більше 700 млн грн. Нагадаю, що уряд передбачив на цей проєкт 40 млрд грн, тому закликаємо підприємців і всіх, хто мріє розпочати власну справу, звертатись за грантовою допомогою від держави. Ми прагнемо зробити максимум, щоб кожен працездатний українець мав усі умови, аби стати воїном на економічному фронті і таким чином наблизити нашу країну до перемоги над ворогом”, — розповіла Тетяна Бережна.

Вона наголосила, що програма “єРобота” спрямована як на активізацію підприємництва, так і на стимулювання створення робочих місць отримувачами грантів. Шляхом реалізації цієї програми уряд має на меті створити 300 тисяч робочих місць. 

Окрім того, уряд підготував й інші рішення, що дозволять поліпшити ситуацію на ринку праці. Зокрема, найближчим часом Верховна Рада має розглянути урядовий законопроєкт щодо реформування служби зайнятості та сприяння зайнятості населення, у тому числі молоді, і впровадження нових активних програм на ринку праці (законопроєкт № 6067). Профільний парламентський комітет вже рекомендував прийняти законопроєкт у другому читанні. 

Відповідно до цього законопроєкту роботодавець отримуватиме компенсацію ЄСВ або частини заробітної плати з Фонду по безробіттю, якщо працевлаштує:

  • молодь, зокрема, на перше робоче місце;
  • учасників бойових дій;
  • одиноких батьків, батьків дітей з інвалідністю;
  • осіб за 5 років до досягнення пенсійного віку;
  • осіб з інвалідністю;
  • довготривалих безробітних та інших вразливих категорій громад.

“Така урядова ініціатива ще більше допоможе активізувати ринок праці в Україні, підвищити податкові надходження та буде важливим кроком на шляху до подолання безробіття”, — наголосила заступник міністра економіки.

Нагадаємо, проєкт “єРобота” передбачає 6 грантових програм, спрямованих на стимулювання підприємницької діяльності. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства, підтримки ІТ-стартапів та старту в ІТ-сфері.  

Наразі прийом заявок на всі напрями програми ”єРобота” триває. Подання заявки здійснюється через портал "Дія".


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП