Розроблено форму висновку лікаря щодо наявності протипоказань до вакцинації проти COVID-19


◦ Карантин
03 листопада 2021 р.

У зв’язку із запровадженням з 8 листопада обов’язку керівників відсторонювати від роботи нещеплених працівників, які підлягають обов’язковій вакцинації проти коронавірусної хвороби, МОЗ розробив форму та інструкцію щодо заповнення висновку лікаря про наявність протипоказань до вакцинації проти COVID-19.

Нагадаємо, що з 8 листопада керівники зобов'язані відсторонювати від роботи працівників, які уникають обов'язкової вакцинації проти COVID-19. Однак таке відсторонення не стосується працівників, які мають абсолютні протипоказання до проведення таких профілактичних щеплень та надали медичний висновок про наявність протипоказань до вакцинації проти СOVID-19, виданий закладом охорони здоров’я.

У зв’язку з цим МОЗ розробив проєкт наказу, яким затверджується форма первинної облікової документації № 028-1/о «Висновок лікаря щодо наявності протипоказань до вакцинації проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та інструкція щодо її заповнення. Текст проєкту наказу розміщено на сайті Федерації профспілок України.

Форму № 028-1/о заповнює лікуючий лікар, незалежно від форми власності та підпорядкування закладу охорони здоров’я. Така форма може бути як постійною, так і такою, що має певний строк дії (залежно від того, чи є протипоказання постійними чи тимчасовими). Крім того, протипоказання можуть бути абсолютними або «застереженням». Однак зауважимо, що не підлягають відстороненню від роботи невакциновані працівники саме з абсолютними протипоказаннями до вакцинації.

Така форма видається пацієнту і має бути підписана лікарем, а також завірена печаткою закладу охорони здоров’я, яким вона видається. 

Наказ про затвердження форми № 028-1/о та інструкції щодо її заповнення набере чинності з дня його офіційного опублікування, а отже, лише після цієї дати пацієнтам почнуть видавати таку довідку.


Бланк форми № 028-1/о 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП