Лікар відділу гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці управління інспекційної діяльності в межах своїх повноважень інформує щодо профілактики перегрівання працівників у літній період року.
Зокрема, у разі неможливості нормалізувати показники темпаратури повітря робочої зони за допомогою технічних засобів слід застосовувати інші заходи профілактики перегрівання.
Таки заходи передбачені п. 2.9 ДСН 3.3.6.042-99 «Санітарні норми виробничих приміщень».
Для профілактики перегрівання працівників в умовах нагріваючого мікроклімату організовують раціональний режим праці та відпочинку.
У мікрокліматичних умовах, що перевищують допустимі параметри, внутрішньозмінний режим праці та відпочинку організовують так:
- за температури повітря, що перевищує допустимий рівень, тривалість регламентованих перерв становить не менше 10 % робочого часу на кожні 2 °С перевищення;
- у разі поєднання температури повітря, що перевищує допустимий рівень, з відносною вологістю, яка перевищує 75 %, тривалість регламентованих перерв рекомендується встановлювати не менше 20 % робочого часу.
Також згідно з п. 2.12 ДСН 3.3.6.042-99 для профілактики порушень водно-сольового балансу тих, хто працює в умовах нагріваючого мікроклімату, забезпечують компенсацію рідини, солей (натрій, калій, кальцій та ін.), мікроелементів (магній, мідь, цинк, йод та ін.), розчинних в рідині вітамінів, які виділяються з організму потом.
У разі виконання робіт в умовах підвищеної температури повітря в робочій зоні має бути обладнано приміщення з оптимальним мікрокліматом (кімнати, кабіни, бокси з кондиціонерами та обладнанням радіаційного охолодження) для відпочинку на час регламентованих перерв, прийому їжі і т. ін. – з метою профілактики перегрівань.
Рекомендуємо роботодавцям врахувати цю інформацію під час організації робіт у теплий (літній) період року.
Східне міжрегіональне управління Держпраці