Сфера промислової безпеки та охорони праці перейде в управління Мінекономіки


28.07.2020

Постановою КМУ від 08.07.2020 р. № 617 внесено зміни, зокрема, до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю. Документом встановлено, що інспекторами праці є посадові особи Держпраці та її територіальних органів, виконавчих органів рад, посадовими обов’язками яких передбачено повноваження щодо здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, та які пройшли перевірку знань у порядку, визначеному Мінекономіки.

Контрольні повноваження інспектора праці підтверджуються службовим посвідченням встановленої Мінекономіки форми, що видається Держпраці та її територіальними органами. Також передбачено, що порядок складення та форми акта, висновку визначаються Мінекономіки. До затвердження Мінекономіки зазначених Порядку складення та форм акта, висновку, вимоги застосовуються Порядок складення та форми акта, висновку, вимоги, затверджені Мінсоцполітики.

Крім того, з переліку підстав для здійснення інспекційних відвідувань вилучено інформацію:

1) Держстату та його територіальних органів про наявність заборгованості з виплати заробітної плати;

2) Пенсійного фонду та його територіальних органів про роботодавців:

  • які нараховують заробітну плату 30 і більше відсоткам працівників менше мінімальної;
  • в яких стосовно працівників відсутні нарахування заробітної плати у звітному місяці, що завершився;
  • в яких протягом року не проводилася індексація заробітної плати або сума підвищення заробітної плати становить менше суми нарахованої індексації.

◦ Зміни в законодавстві
ДЕМО ДОСТУП