Що робити платнику податків, який втратив статус резидента "Дія.Сіті"


◦ Облік та оподаткування
109

31.05.2024


Чи потрібно платнику податку, який був резидентом "Дія.Сіті" – платником податку на особливих умовах та втратив статус резидента "Дія.Сіті" подавати заяву про відмову від оподаткування резидента "Дія.Сіті" – платника податку на особливих умовах та в які терміни в такому випадку подається Податкова декларація з податку на прибуток підприємств?

Резидент "Дія.Сіті" – платник податку, що сплачує податок на прибуток підприємств на особливих умовах (далі – резидент "Дія.Сіті" – платник податку на особливих умовах), – резидент "Дія.Сіті", який у порядку, передбаченому п. 141.10 ПКУ, обрав або перейшов на відповідний режим оподаткування. 

Резиденти "Дія.Сіті", які не обрали (не перейшли) на відповідний режим оподаткування, сплачують податок на прибуток підприємств на загальних підставах та вважаються резидентами "Дія.Сіті", що не є платниками податку на особливих умовах.

Статтею 9 Закону України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» від 15.07.2021 р. № 1667-IX (далі – Закон № 1667) визначено підстави втрати юридичною особою статусу резидента "Дія.Сіті".

Відповідно до пп. 137.10.8 ПКУ платник податку, який був резидентом "Дія.Сіті" – платником податку на особливих умовах, зобов’язаний перейти до сплати податку на прибуток підприємств на загальних підставах починаючи з:

а) першого числа року, наступного за податковим (звітним) роком, в якому резидент "Дія.Сіті" не відповідав вимогам п. 4 частини першої ст. 5 Закону № 1667, незалежно від дати внесення до реєстру "Дія.Сіті" запису про втрату платником податку статусу резидента "Дія.Сіті";

б) першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому до реєстру "Дія.Сіті" внесено запис про втрату платником податку статусу резидента "Дія.Сіті" з інших підстав, передбачених Законом № 1667. При цьому такий платник податку подає річну декларацію з податку на прибуток резидента "Дія.Сіті" – платника податку на особливих умовах за податковий (звітний) період, що закінчується останнім днем кварталу, в якому до реєстру "Дія.Сіті" внесено запис про втрату ним статусу резидента "Дія.Сіті".

Нормами законодавства не визначено необхідності подання заяви про відмову від оподаткування резидента "Дія.Сіті" – платника податку на прибуток підприємств на особливих умовах, у разі втрати таким платником статусу резидента "Дія.Сіті".

Згідно з пп. 137.10.3 ПКУ для резидентів "Дія.Сіті" – платників податку на прибуток на особливих умовах базовим податковим (звітним) періодом є календарний рік.

Форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємств затверджено наказом Мінфіну від 20.10.2015 р. № 897 (далі – Декларація).

Таким чином, для резидентів "Дія.Сіті" – платників податку на особливих умовах ПКУ встановлює обов’язок перейти на сплату податку на прибуток підприємств на загальних підставах у разі наявності підстав, визначених у пп. 137.10.8 ПКУ.

При цьому залежно від встановлених обставин перехід на сплату податку на прибуток підприємств на загальних підставах може здійснюватися як з першого числа року, так і з першого числа податкового кварталу.

Платник податку, який був резидентом "Дія.Сіті" – платником податку на особливих умовах та втратив статус резидента "Дія.Сіті", повинен подати Декларацію за річний податковий (звітний) період протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, в якому до реєстру "Дія.Сіті" внесено запис про втрату ним статусу резидента "Дія.Сіті".


ЗІР

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП