У листі від 09.08.2024 р. № 2800-030401-8/48516 ПФУ роз’яснив, як визначати страховий стаж, якщо сума нарахованого доходу менша за мінімальну заробітну плату, та як округлювати результат розрахунку.
У разі обчислення коефіцієнта страхового стажу слід керуватися порядком округлення до двох розрядів після коми: якщо остання цифра менша чи дорівнює 4, то вона відкидається, а якщо дорівнює чи більша 5, то попередня збільшується на одиницю. Тобто після розрахунку коефіцієнт становить значення від 0,01 до 0,99 і зараховується як неповний місяць страхового стажу. Якщо є кілька таких місяців у періоді, за який обчислюється страховий стаж, то необхідно підсумовувати визначені коефіцієнти страхового стажу.
Що стосується випадку, коли за даними форми ОК-5 страхувальнику відомі тільки відомості фактичного розміру заробітної плати (меншого за мінімальну зарплату) за дні перебування у трудових відносинах у листопаді 2016 р., з якої сплачено єдиний внесок, то в такому випадку страховий стаж визначається шляхом ділення суми заробітної плати, зазначеної в довідці за формою ОК-5, з якої сплачено єдиний соціальний внесок, на розмір мінімальної заробітної плати цього місяця — листопад 2016 р.
Нагадаємо, що схоже роз’яснення свого часу надавав і ФСС (див. тут).