Сьогодні, 9 лютого, Кабінет Міністрів України розширив програму "єПідтримка". Незабаром люди з інвалідністю І та ІІ груп зможуть витратити отримані в межах програми кошти на ліки. А люди з інвалідністю цих груп та особи від 60 років — на оплату житлово-комунальних послуг. Наразі в Україні понад 1 млн громадян з інвалідністю, які належать до І та ІІ груп.
«Завдання Уряду – надати реальну підтримку всім учасникам програми "єПідтримка". Саме тому ми сьогодні в черговий раз розширюємо програму. Вразливі групи громадян зможуть витратити 1000 грн на соціальні потреби. Окрім того, ми стимулюємо українців посилити свій захист від COVID-19 та зробити бустерне щеплення, і вже із середини березня почнемо виплачувати їм додатково 500 грн», — зазначив заступник міністра економіки України Олександр Грибан.
500 грн за бустерну дозу щеплення від COVID-19 в рамках програми "єПідтримка" українці зможуть отримати з 14 березня. На сьогодні бустерне щеплення зробили вже 500 тисяч українців.
Окрім того, Уряд збільшив строк використання коштів — перераховані на картку 1000 грн потрібно буде витратити впродовж не 4, а 9 місяців з дня зарахування коштів на рахунки.
Зазначимо, що на сьогодні програмою "єПідтримка" вже скористалися понад 8,2 млн громадян. Загалом з початку її запуску на картки українців перераховано 8,25 млрд грн, а 2,7 млрд грн з отриманих коштів громадяни вже витратили.
Найпопулярнішими за видами витрат є:
- книжкові магазини — 948 млн грн;
- кінотеатри — 597 млн грн;
- театри, концерти та розважальні послуги — 312 млн грн;
- залізничні та авіапасажирські перевезення — 302 млн грн;
- спорт — 302 млн грн;
- ліки — 227 млн грн;
- освітні послуги, шкільне приладдя, спорттовари — 88 млн грн.
Нагадаємо, що відповідно до умов програми 1000 грн можуть отримати всі громадяни України від 14 років, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19.
Офіційний старт програми відбувся 19 грудня 2021 р. Програма триватиме рік — до 18 грудня 2022 р. та реалізовуватиметься в декілька етапів. На першому етапі отримання коштів відбуватиметься через додаток “Дія”. На другому етапі (ІІ-ІІІ квартал 2022 р.) буде запропоновано альтернативний офлайн-механізм, над яким зараз працюють. Люди, які не мають смартфонів, зможуть подати звернення на отримання допомоги в офлайн-форматі.