Ухвалено Закон «Про Бюро економічної безпеки України»


28.01.2021

Рада прийняла закон про створення Бюро економічної безпеки | Економічна  правдаЗбулася чергова мрія бізнесу (після запровадження єдиного рахунку та єдиної звітності з ЄСВ, ПДФО та ВЗ). Як повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України, ухвалено Закон «Про Бюро економічної безпеки України», який визначає правові основи організації та діяльності Бюро економічної безпеки України.

Згідно із Законом Бюро економічної безпеки України є центральним органом виконавчої влади, на який покладаються завдання щодо протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави.

Законом визначаються завдання, функції та повноваження Бюро економічної безпеки України, контроль за його діяльністю, правовий статус, обов'язки та відповідальність працівників Бюро економічної безпеки України, взаємодія з державними органами, підприємствами, установами та організаціями, компетентними органами інших держав тощо.

Законом встановлено, що Бюро економічної безпеки України в порядку, визначеному законом, має безпосередній, у т. ч. автоматизований, доступ до автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів і банків (баз) даних, держателем (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування, користується державними, у т. ч. урядовими, засобами зв’язку і комунікацій, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами.

Серед повноважень Бюро економічної безпеки України:

  • оперативно-розшукова діяльність, досудові розслідування;
  • інформаційно-пошукова та аналітично-інформаційна робота з метою виявлення та усунення причин і умов, що сприяють вчиненню кримінальних правопорушень;
  • використання гласних і негласних штатних та позаштатних працівників;
  • матеріальне і моральне заохочення осіб, які надають допомогу в запобіганні, виявленні, припиненні та розслідуванні кримінальних правопорушень.

Проєкт Закону зареєстровано за № 3087-д.


◦ Зміни в законодавстві
ДЕМО ДОСТУП