Уряд схвалив рішення щодо електронних трудових книжок та автоматичного нарахування пенсій


◦ Кадрова документація
◦ Трудова книжка
◦ Зміни в законодавстві
04 червня 2020 р.

На засіданні Уряду 3 червня 2020 року схвалено проєкт Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі”. 

Фактично ми йдемо шляхом відмови від паперових трудових книжок. Ми визначаємо законодавчі підстави для автоматичного призначення пенсій за віком через особистий електронний кабінет особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України”, — поінформувала Міністр соціальної політики Марина Лазебна під час виступу на засіданні Уряду. 

Даним законопроектом пропонується запровадити можливість автоматичного призначення пенсії, без особистого звернення особи. Передбачається механізм, який надасть можливість людині самостійно обирати автоматичне призначення або відстрочення виходу на пенсію, яке матиме свої переваги у збільшеному розмірі пенсії та визначати в автоматизованому режимі найбільш вигідний варіант для призначення пенсії, включаючи дату такого призначення. В свою чергу Пенсійний фонд автоматично інформуватиме особу про настання права на призначення пенсії та орієнтовний її розмір. 

Зокрема міністр зазначила, що оригінал паперової трудової буде передаватися на зберігання працівнику як офіційний документ.  У разі якщо працівник виявить бажання продовжити її ведення, роботодавець на його вимогу буде зобов’язаний паралельно із електронним обліком трудової діяльності внести до паперової трудової книжки записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення.

"Документ буде доопрацьований протягом дня. Сподіваємося на підтримку ініціативи у Верховній Раді", —повідомив прем'єр-міністр Шмигаль.

 

Джерело —  Міністерство соціальної політики 

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП