Уряд спрямує 3,6 млрд грн на сприяння зайнятості та безбар’єрності на ринку праці


◦ Воєнний стан
◦ Соціальне страхування
◦ Соціальна допомога по безробіттю
08.04.2023

Для українських ветеранів та людей з інвалідністю має відбутися психологічна адаптація та подальша інтеграція у цивільне життя. Для сприяння безбар’єрності на ринку праці та забезпечення роботою українців із вразливих верств населення Уряд у 2023 році планує спрямувати 3,6 млрд грн, у тому числі 558 млн грн – на навчання і перенавчання.

Про це зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України Юлія Свириденко під час заходу «Бізнес без бар’єрів» за підтримки Першої леді України Олени Зеленської, який відбувся за участю представників Уряду та провідних українських компаній.

«Головний виклик – створення інклюзивних робочих місць, яких знадобиться більше для тих працівників, що повертаються із зони бойових дій. Щодня кількість людей з інвалідністю більшає, і бізнеси готові на це реагувати. Ці люди повинні отримати всі можливості повернутися до роботи, реалізувати себе. Мати гідне місце в житті і почуватися комфортно. Над цим держава і роботодавці працюють уже зараз», – зазначила Перша леді Олена Зеленська.

Так, Уряд передбачає збільшити розмір компенсації роботодавцю за працевлаштування особи з інвалідністю від 1 до 2 мінімальних зарплат плюс Єдиний соціальний внесок та збільшити термін виплат до 1 року – від 10 895 до 14 527 тис. грн. Також планується збільшити розмір компенсації роботодавцям за працевлаштування кожного учасника бойових дій до 2 мінімальних зарплат плюс ЄСВ протягом року – до 16 348 грн. Тривалість виплат збільшиться до 1 року.

Крім того, держава планує покривати витрати роботодавців на обладнання робочих місць для осіб з інвалідністю та влаштування безбар’єрного робочого простору (влаштування пандусів, розширення дверей тощо).

Також Юлія Свириденко розповіла, що у квітні стартує низка грантових програм, якими зможуть скористатися ветерани війни та члени їхніх сімей. Зокрема, учасник бойових дій, чоловік або дружина учасника бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни зможуть отримати фінансову підтримку від держави на відкриття власної справи – 250 тис. грн, 500 тис. грн, 1 млн грн залежно від грантової програми.


Джерело: Міністерство економіки України

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП