Уряд запускає нові інструменти стимулювання роботодавців для зменшення безробіття


◦ Соціальне страхування
◦ Соціальна допомога по безробіттю
04.11.2022

Наступного року уряд запроваджує нові програми компенсацій роботодавцям за працевлаштування деяких категорій населення, що дозволить активізувати ситуацію на ринку праці. 

Новації обговорювали під час онлайн-зустрічі з великими роботодавцями, організованої  Державною службою зайнятості, в якій взяла участь заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна. До зустрічі долучились представники Федерації роботодавців, бізнес-асоціацій та близько сотні підприємств. 

“Війна негативно позначилась на ринку праці і уряд шукає різні способи, щоб збільшити можливості для працевлаштування людей. Ми вже запустили низку програм для підвищення рівня зайнятості і створення нових робочих місць  релокації, надання грантів на започаткування чи розвиток бізнесу, компенсації роботодавцям за працевлаштування та оплату праці внутрішніх переселенців. Ці інструменти вже успішно діють. Також з наступного року ми пропонуємо ще й нові механізми, зокрема передбачені нещодавно прийнятим законом, які стимулюватимуть активність роботодавців,” — зазначила Тетяна Бережна.

Змінами до законодавства запроваджено нові активні програми зайнятості, які передбачають надання компенсації роботодавцям за працевлаштування деяких категорій людей, що можуть мати труднощі під час пошуку роботи. Зокрема, молоді, учасників бойових дій, які шукатимуть роботу після закінчення війни, одиноких батьків, людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, людей передпенсійного віку. 

“З наступного року для роботодавців запрацює така норма: якщо ви берете на роботу молодь віком до 25 років, яка, переважно, не має страхового стажу, впродовж шести місяців фонд з безробіття компенсуватиме вам половину мінімальної заробітної плати. Якщо візьмете на роботу людину з інвалідністю чи військовослужбовця або людину, якій залишилось 5 років до пенсії, держава пів року компенсуватиме половину витрат на оплату її праці, але не більше мінімальної зарплати. Також залишається програма надання компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, яка діє цього року і за якою вже  працевлаштовано майже 15 тисяч людей”, — розповіла керівник Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк. 

За її словами, в проєкті державного бюджету на 2023 рік на активні програми зайнятості уряд пропонує закласти 2,5 млрд грн, що є безпрецедентно високою сумою, втричі більшою, ніж на ці цілі поточного року. Таким чином, програмами, спрямованими на зростання зайнятості, матимуть можливість скористатись значно більше українців.

Раніше повідомлялося, що уряд реалізує комплексну програму з поліпшення ситуації на ринку праці, а безробітних залучатимуть до “армії відновлення” країни шляхом їх участі в суспільно корисних роботах. 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП