Уряд затвердив порядок надання відпустки при народженні дитини


08.07.2021

На засіданні Уряду 07.07.2021 р. схвалено постанову «Про затвердження порядку надання відпустки при народженні дитини»

Порядок визначає умови надання одноразової оплачуваної відпустки при народженні дитини відповідно до ст. 19-1 Закону про відпустки.

Нагадаємо, що одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів (без урахування святкових і неробочих днів) надається таким працівникам:

  • чоловіку, дружина якого народила дитину;
  • батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови, що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;
  • бабі або діду, або іншому повнолітньому родичу дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю (одиноким батьком).

Можливість надання згаданої відпустки з’явилася із 09.05.2021 р., коли набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька у догляді за дитиною» від 15.04.2021 р. № 1401-IX.

Вказану відпустку надають одноразово тривалістю, яку визначає працівник у письмовій заяві про її надання (але не більше 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів), не пізніше трьох місяців з дня народження дитини. Її може використати працівник не пізніше 104-го дня з дня народження дитини. Ділити відпустку на частини не можна, як і отримати замість неї грошову компенсацію.

Чоловік, дружина якого народила дитину, в разі подання заяви про надання відпустки має пред’явити документ, необхідний для державної реєстрації народження дитини, або свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб.

Детальніше про умови надання цієї відпустки читайте в журналі «Кадровик України» № 5–6/2021.

 


◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Соціальні відпустки
ДЕМО ДОСТУП