Кабінет Міністрів України постановою від 31.12.2024 р. № 1558 вніс зміни у правила ведення військового обліку та порядок отримання відстрочки від призову на військову службу.
Постанова № 1558 набрала чинності 16.01.2025 р.
ОСНОВНІ ЗМІНИ
У разі зміни персональних даних особи повинні повідомляти про такі зміни в семиденний строк через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста або особисто шляхом прибуття до районного або міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
За наявності технічної можливості відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період може оформлятися та надаватися автоматично в разі створення запиту на її оформлення військовозобов’язаним через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або базами даних, які підтверджують, що військовозобов’язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
У разі виявлення шляхом електронної інформаційної взаємодії Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів з іншими державними реєстрами або базами даних відсутності у військовозобов’язаного законних підстав щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, оформлену автоматично, така відстрочка підлягає автоматичному скасуванню.
Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період для студентів, аспірантів та осіб зарахованих на навчання до аспірантури, надається на семестр, але не більше ніж на шість місяців.
Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період для наукових і науково-педагогічних працівників надається до завершення навчального року, але не більш як до настання обставин, за яких особа втрачає законні підстави на відстрочку.
До переліку необхідних документів для отримання відстрочки, яка надається жінкам та чоловікам, чиї близькі родичі зникли безвісти, за новими змінами, можна долучити рішення суду про визнання одного із батьків безвісти відсутнім або витяг із Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
Особам, які обмежено придатні або тимчасово непридатні, необхідно спочатку пройти військово-лікарську комісію, після чого подавати заяву про відстрочку.