Урядові порядки для отримання допомог і компенсацій


14.12.2020

З Фонду боротьби з COVID-19 вже використали 39 млрд гривень | Ірпінський  ВісникВ коментарі до Закону України від 04.12.2020 р. № 1071-IX (далі — Закон № 1071) ми повідомляли, що для того, щоб можна було отримувати відповідну допомогу чи компенсацію, уряд має затвердити ще низку спеціальних порядків. Їх тексти оприлюднено на сайті КМУ.

Кожен з порядків в цілому повторює норми відповідної статті Закону № 1071. І відповідні статті Закону, і норми Порядків — прості та зрозумілі. 

Далі лише коротко про те, що це за порядки і про що в них йдеться.
 

Порядок надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання, розрахунку її розміру, стягнення, повернення невикористаної її суми. Затверджено поставою КМУ від 09.12.2020 р. № 1231.

Порядок затверджено на виконання ст. 3 Закону № 1071.

На допомогу для працівників за цією статтею можуть презентувати суб’єкти господарювання — юридичні особи, що не отримують на працівників допомогу частковому безробіттю на період карантину відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» (ст. 47 і 47-1).

Допомога надається в разі вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу, у т.ч. через простій, — повне або часткове скорочення робочого часу працівників у період дії обмежувальних протиепідемічних заходів.

Допомога надається центрами зайнятості. Для її отримання треба до 21.12.2020 р. подати або через сайт ДіЯ — Єдиний державний веб-портал електронних послуг з використанням кваліфікованого електронного підпису, або особисто або на електронну адресу відповідного центру зайнятості заяву та додатки до неї:

копію наказу про скорочення або можливе скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у період дії обмежувальних протиепідемічних заходів;

копію відомостей про найманих працівників, щодо яких виконуються вимоги ст. 3 Закону № 1071.

Рішення про надання допомоги має бути прийнято не пізніше 22.12.2020 р. Кошти працівникам слід виплатити не пізніше наступного дня після їх отримання.

 

Порядок звернення та надання у 2020 році одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Затверджено поставою КМУ від 09.12.2020 р. № 1233.

Порядок затверджено на виконання ст. 2 Закону № 1071.

На допомогу для працівників за цією статтею можуть презентувати:

найманий працівник, який працює в суб’єкта господарювання, що на 31.10.2020 р. першим має вид діяльності, як у Переліку (див. тут);

підприємець, який на 31.10.2020 р. першим має вид діяльності, як у Переліку (див. тут).

Заяву треба подати до 21.12.2020 р. або через веб-сайт «Порталу Дія», або через мобільний додаток Дія (на смартфоні). В обох випадках слід пройти ідентифікацію особи один із запропонованих способів, зокрема через «Bank ID» чи інший засіб ідентифікації особи, який дає можливість однозначно ідентифікувати заявника.

Перевіряти відомості про заявників будуть органи Пенсійного фонду України, він буде вести реєстр одержувачів.

Рішення про надання допомоги має бути прийнято не пізніше 23.12.2020 р. Кошти будуть зараховані на рахунок в банку у форматі ІВАN, який вкаже заявник, по мірі їх надходження від Мінсоцполітики

 

Порядок надання одноразової компенсації суб’єктам господарювання. Затверджено поставою КМУ від 09.12.2020 р. № 1234.

Цей порядок визначає як отримати компенсацію сплаченого ЄСВ за ст. 4 Закону № 1071. На неї можуть претендувати юридичні особи та підприємці, які є в Переліку і не мають заборгованості зі сплати ЄСВ.

Заяву слід подати в електронній формі до 21.12.2020 р. до ДПСУ, яка має розглянути її протягом 3-х днів.

Зауважте, у Порядку зазначено, що суб’єкт господарювання, який звернувся із заявою на отримання компенсації, вважається таким, що узгодив розмір сплаченої суми ЄСВ за десять місяців, що передували місяцю набрання Законом № 1071, шляхом отримання через електронний кабінет витягу, що підтверджує стан його розрахунку з ЄСВ на перше число місяця, в якому набрав чинності Закон № 1071.

Сума компенсації розраховується як середнє значення сплачених суб’єктом господарювання сум ЄСВ за 10 місяців, що передували місяцю набрання чинності Законом № 1071.

 

Про деталі отримання допомоги чи компенсації, кому не належиться — див. тут.

 


◦ Карантин
ДЕМО ДОСТУП