У ГУ Держпраці у Дніпропетровській області пояснили, коли можлива виплата компенсації за невикористані дні щорічної відпустки.
За бажанням працівника після використання ним за робочий рік, за який надається щорічна відпустка, 24 к. дн. цієї відпустки за решту днів невикористаної щорічної відпустки за цей же робочий рік йому можуть виплатити грошову компенсацію.
Наприклад, якщо тривалість щорічної відпустки працівника становить 31 к. дн. (24 к. дн. — щорічна основна відпустка і 7 к. дн. — щорічна додаткова відпустка за ненормований робочий день), то в разі використання ним за відповідний робочий рік 24 к. дн. відпустки, за 7 к. дн. можна отримати грошову компенсацію.
З наведеного випливає, що за певний робочий рік працівнику надають 24 к. дн. щорічної відпустки, і лише за решту днів такої відпустки, які належать працівнику за той самий робочий рік, йому можна виплатити грошову компенсацію.
Якщо, наприклад, працівник має право на щорічну основну відпустку тривалістю 24 к. дн. і не скористався нею за 2016–2017 і 2017–2018 робочі роки й бажає взяти 24 к. дн. щорічної основної відпустки за 2016–2017 робочий рік, а за 24 к. дн. щорічної основної відпустки за 2017–2018 робочий рік отримати грошову компенсацію без звільнення, то така комбінація недопустима.
У такому разі працівнику не може бути виплачена грошова компенсація, оскільки він не звільняється. Його щорічна відпустка становить тільки 24 к. дн., а інші 24 к. дн. — це не додаткові дні відпустки, а основна відпустка за інший робочий рік.