Відкриті дані бізнесу: українцям стала доступна фінансова звітність компаній


01.06.2021

Урядовий сайт повідомляє, що фінансова звітність компаній — один з найбільш затребуваних та пріоритетних наборів даних для бізнесу та суспільства — відтепер стала відкритою. 

Державна податкова служба оприлюднила їх на Єдиному порталі відкритих даних та на власному вебпорталі.

Кожен може ознайомитись з реальним фінансовим становищем компаній та розміром сплачених ними податків до бюджету.

ДПС виконала вимоги оновленої редакції постанови КМУ від 21.10.2015 р. № 835 про відкриті дані та оприлюднила фінансову звітність компаній. Це інформація про фінансовий стан та діяльність компаній. Вона містить відомості щодо доходів, збитків, активів та коштів, які перебувають на балансі.

«Тривалий час бізнес в Україні не мав легального доступу до фінзвітності. У результаті підприємці не могли приймати зважених рішень про співпрацю з партнерами, а іноземні компанії — оцінити реальну ситуацію на ринку України. Розуміння ринку дозволяє створити якісний та потрібний продукт, в цілому розвиває бізнес в Україні та відкриває можливості для зростання іноземних інвестицій», — написав віцепрем'єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на своїй сторінці у фейсбуці.

Відкрита фінансова звітність допоможе українському бізнесу:

  • підвищити прозорість укладання угод з підрядниками;
  • краще оцінити розвиток своєї компанії стосовно ключових конкурентів та зрозуміти свою частку ринку;
  • зменшити ризик співпраці з компаніями-одноденками.

Відкриття інформації про фінансову звітність компаній — це важливий етап у детінізації ринку та ще один крок до прозорості економіки держави. Знадобилося більше трьох років, аби її публікували у формі відкритих даних. Раніше ця інформація була конфіденційною. Виняток становили приватні акціонерні товариства — їхня звітність була відкритою і вони були зобов’язані її регулярно публікувати.

 


◦ Довідкова інформація
ДЕМО ДОСТУП