З якої дати вести відлік 90 днів відпустки без збереження зарплати під час воєнного стану


11.08.2022

Працівниця виїхала за межі України в березні. Їй була надана відпустка без збереження заробітної плати до закінчення воєнного стану. Чи враховується фактично використана працівницею кількість днів відпустки до 90 календарних днів?

Фахівці Головного управління Держпраці у Запоріжській області відповідають на це запитання так: ні, обмеження щодо тривалості відпустки без збереження заробітної плати встановлені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 р. № 2352-IX. Відповідно відлік 90 календарних днів відпустки без збереження заробітної плати розпочинається з дати набуття чинності зазначеним Законом, тобто з 19.07.2022 р.

Маємо зустрічне запитання: чи означає це, що відпустка без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою ст. 26 Закону України «Про відпустки», що визначена частиною третьою ст. 12 Закону № 2136, і відпустка без збереження заробітної плати, надана відповідно до частини четвертої ст. 12 Закону № 2136 працівнику, який виїхав за межі території України або набув статусу внутрішньо переміщеної особи, в обов’язковому порядку, це одна й та ж відпустка чи різні?


◦ Воєнний стан
◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Відпустка без збереження зарплати
ДЕМО ДОСТУП