Вимогу щодо виплати іноземцям 5 чи 10 мінімальних зарплат можуть скасувати


20.09.2021

Народні депутати пропонують внести зміни до Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI (проєкт № 6045). Метою проєкту є ліквідація шахрайських схем заробітку деяких посередників із працевлаштування за кордоном.

Проєкт Закону запроваджує чітку заборону стягнення плати (гонорари, комісійні та інші винагороди) суб’єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, з громадян, яким надано зазначені послуги. Така плата повинна стягуватись із роботодавця. Інформація та консультації щодо переваг легального працевлаштування за кордоном, про характер майбутньої роботи, умови та розмір оплати праці, умови проживання в державі перебування, наявність міжнародних договорів (угод) у сфері працевлаштування та соціального забезпечення надаватиметься безоплатно.

Крім того, виключається норма, згідно з якою для працевлаштування іноземця (крім особливих категорій іноземців та осіб без громадянства, які претендують на працевлаштування в Україні) роботодавець в Україні зобов’язується виплачувати такому іноземцю не менше 10 або 5 мінімальних заробітних плат.

 


◦ Зміни в законодавстві
◦ Перспективні законопроєкти
◦ Трудовi вiдносини
◦ Працевлаштування іноземців
ДЕМО ДОСТУП