Внесено зміни до Закону України «Про зайнятість населення»


03.12.2020

Верховная Рада приняла закон об обличителях коррупции | Украинская ...Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України повідомляє, що Верховною Радою України ухвалено Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Законом внесено зміни до Закону України «Про зайнятість населення», Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», які спрямовані на забезпечення соціального захисту населення, яке може постраждати від наслідків поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

Законом, зокрема:

  • приведено у відповідність строки, в які роботодавці повідомляють відповідний територіальний центр зайнятості про заплановане масове вивільнення працівників;
  • врегульовано питання щодо надання ваучерів особам, звільненим з військової служби після участі у проведенні АТО/ООС без умови встановлення інвалідності;
  • дозволено головам сімейних фермерських господарств сплачувати єдиний соціальний внесок за себе та членів сімейного фермерського господарства тощо.

Законом визначено, що кошти, які надійшли до державного бюджету від сплати адміністративно-господарських санкцій і пені, можуть використовуватись Фондом соціального захисту інвалідів для надання роботодавцям компенсацій, визначених у Законі України «Про зайнятість населення», які забезпечують працевлаштування осіб з інвалідністю з числа зареєстрованих безробітних за направленням центрів зайнятості.

Проєкт Закону зареєстровано за № 3486.

Додамо, що проєктом Закону передбачено також внесення змін до ст. 47 і 47-1 Закону України «Про зайнятість населення» щодо особливостей виплати допомоги по частковому безробіттю на період карантину.


◦ Карантин
◦ Зміни в законодавстві
ДЕМО ДОСТУП