Із 2 вересня діють зміни до Інструкції про порядок нарахування і сплати ЄСВ


◦ Облік та оподаткування
◦ ЄСВ
◦ Зміни в законодавстві
02 вересня 2022 р.

 Наказом Мінфіну від 28.07.2022 р. №216 (зареєстрований у Мін'юсті 15.08.2022 р. за № 914/38250) затверджено зміни до Інструкції про порядок нарахування і сплати ЄСВНаказ набув чинності з дня його офіційного опублікування в "Офіційному віснику України" від 02.09.2022 р. № 68.

Зміни вносяться в частині:

  • нарахування та сплати ЄСВ платниками, які призвані на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, на весь строк їх військової служби та передбачення для зазначених платників подання заяви після звільнення з військової служби. З огляду на це, оновлено й форму заяви (додаток 1 до Інструкції);
  • відображення особливостей визначення бази нарахування ЄСВ для платників єдиного внеску резидента Дія.Сіті.

Так, якщо ФОП  і особи, які провадять незалежну професійну діяльність, мають основне місце роботи або уклали гіг-контракт з резидентом Дія.Сіті у порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», то такі платники звільняються від сплати за себе ЄСВ за місяці звітного періоду, за які роботодавець (резидент Дія.Сіті) сплатив страховий внесок за них у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

При цьому якщо роботодавець (резидент Дія.Сіті) за таких осіб сплатив страховий внесок за місяці звітного періоду в розмірі менше ніж мінімальний страховий внесок, то такі особи можуть бути платниками ЄСВ за умови самостійного визначення бази нарахування єдиного внеску за місяці звітного періоду, за які роботодавець (резидент Дія.Сіті) сплатив страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску. Самостійно визначена такими особами база нарахування не може перевищувати максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлену цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Правил ненарахування та несплати ФОПами-працівниками резидента Дія.Сіті в Інструкції раніше не було. Тепер вже чітко прописано, що звільнення від сплати ЄСВ у ФОПів-основних працівників, яке почало діяти з 1 січня 2021 р., поширюється й на працівників резидента Дія.Сіті.


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП