За потреби — оновіть електронний цифровий підпис


02.11.2020

Відповідно до частини першої розділу VII «Прикінцеві та перехідні положення» з 07.11.2018 р. (через рік з дня його опублікування, крім ст. 10, яка набрала чинності з дня опублікування) набрав чинності Закон України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 р. № 2155-VIII (далі — Закон № 2155).

Частиною п’ятою та шостою цього розділу встановлено, що електронний цифровий підпис та посилений сертифікат відкритого ключа, що його підтверджує, видані відповідно до вимог Закону України «Про електронний цифровий підпис» до набрання чинності Законом № 2155, використовуються користувачами електронних довірчих послуг, кваліфікованими надавачами електронних довірчих послуг, які продовжують їх обслуговувати, відповідно як кваліфікований електронний підпис та кваліфікований сертифікат електронного підпису до закінчення строку дії посиленого сертифіката відкритого ключа, але не пізніше двох років з дня набрання чинності Законом № 2155.

Електронні дані з накладеним електронним цифровим підписом, який підтверджено з використанням посиленого сертифіката відкритого ключа, визнаються після набрання чинності Законом № 2155 електронними даними із створеним кваліфікованим електронним підписом, але не пізніше двох років з дня набрання чинності Законом № 2155.

Як не дивно, але два роки сплинуть наприкінці тижня. Тож за потреби — переробіть електронний підпис, якщо він у вас більше двох років. Підписи, сформовані після набрання чинності Законом № 2155, відповідають його нормам.

 


◦ Зміни в законодавстві
◦ Кадрова документація
◦ Електронна документація
ДЕМО ДОСТУП