Змінено порядок надання допомоги по частковому безробіттю


15.03.2021

Постановою КМУ від 10.03.2021 р. № 191 внесено зміни до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженого постановою КМУ від 22.04.2020 р. № 306 (в редакції постанови КМУ від 03.06.2020 р. № 453; далі — Порядок № 306). Порядок визначає механізм надання коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, повернення зазначених коштів у разі порушення гарантій зайнятості осіб, яким виплачувалася така допомога, а також її розмір.

Нещодавно до ст. 47-1 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI було внесено зміни, що розширюють випадки отримання допомоги. Тож уряд вніс зміни до Порядку № 306, включивши до числа її одержувачів осіб, які отримують пенсію, та уточнивши умови її отримання підприємцями. Для фізичних осіб — підприємців, які є застрахованими особами та в яких відсутня база нарахування ЄСВ за рік, що передує року звернення, допомога по частковому безробіттю на період карантину надається із розрахунку 2/3 від середнього розміру місячної бази нарахування ЄСВ за шість місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності, та з яких фізична особа — підприємець сплачувала ЄСВ.

Виключено п. 18 Порядку № 306. Ним було встановлено, що період виплати допомоги по частковому безробіттю на період карантину в разі, коли роботодавцем або фізичною особою — підприємцем, який є застрахованою особою, вживалися заходи до запобігання виникненню та поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, передбачені карантином, не враховується під час розгляду звернення щодо наступного одержання допомоги по частковому безробіттю, передбаченої ст. 47 Закону України «Про зайнятість населення». 

 


◦ Карантин
ДЕМО ДОСТУП