Змінено вимоги то статутів ТОВ і ТДВ


26.02.2021

Законом України від 03.02.2021 р. № 1183-IX (далі — Закон № 1183) внесено зміни до Господарського кодексу України щодо усунення правових колізій у вимогах до статутів товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю.

У частині третій ст. 80 Господарського кодексу України (далі — ГКУ) встановлено, що товариством з обмеженою відповідальністю (ТОВ) є господарське товариство, що має статутний капітал, поділений на частки, розмір яких визначається установчими документами. Аналогічна норма є й у частині четвертій цієї статті щодо  товариства з додатковою відповідальністю. У частині четвертій ст. 82 ГКУ також йдеться про те, що статут ТОВ повинен містити відомості про розмір часток кожного з учасників, розмір, склад та порядок внесення ними вкладів.

Законом виключають слова «розмір яких визначається установчими документами» із частини третьої та четвертої, а частину четверту ст. 82 ГКУ викладають у новій редакції, якою встановлено, що перелік відомостей, що повинні міститися у статутах товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю, визначається виключно Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від  06.02.2018 р. № 2275-VIII (далі — Закон № 2275).

Так, наприклад, у ст. 12 Закону № 2275 встановлено, що розмір статутного капіталу товариства складається з номінальної вартості часток його учасників, виражених у національній валюті України. Розмір частки учасника товариства у статутному капіталі товариства може додатково визначатися у відсотках. Розмір частки учасника товариства у відсотках повинен відповідати співвідношенню номінальної вартості його частки та статутного капіталу товариства.

 


◦ Зміни в законодавстві
◦ Кадрова документація
ДЕМО ДОСТУП