Зміни в гарантіях для донорів крові


03.02.2021
Нагадаємо, що 25.01.2021 р. набув чинності Закон України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові» від 30.09.2020 р. № 931-IX. Він містить оновлені норми щодо збереження середнього заробітку за працівниками, які виявила бажання стати донорами крові та/або її компонентів.

У новій редакції викладено ст. 124 КЗпП, зокрема уточнено, що середній заробіток зберігається у дні медичного обстеження осіб, які виявили бажання стати донорами. Такій особі безпосередньо після кожного дня донації крові та/або компонентів крові надається день відпочинку із збереженням за нею середнього заробітку за рахунок коштів роботодавця. За бажанням такої особи цей день приєднують до щорічної відпустки. Раніше можна було використати цей день в інший час протягом року після дня давання крові чи її компонентів.

Оновленим Законом уточнено, що донорам, які протягом року безоплатно здійснили донацію крові в сумарній кількості, що дорівнює двом разовим максимально допустимим дозам, або плазми крові в сумарній кількості, що дорівнює чотирьом разовим максимально допустимим дозам, заготовленим методом аферезу, або тромбоцитів у двох разових донаціях методом аферезу, допомогу по тимчасовій непрацездатності у зв'язку із захворюванням виплачують у розмірі 100 % середньої заробітної плати донора незалежно від стажу роботи. Таку пільгу надають протягом року після здійснення донації крові та/або компонентів крові у зазначених кількостях.

Коментар до змін читайте в журналі «Кадровик України» № 3/2021.

 


◦ Пільги та гарантії
ДЕМО ДОСТУП