Зміни в наданні податкової знижки


05.01.2021

Зміни у питаннях стягнення податкового боргу: нововведення Закону №466 щодо  податкової реформи / Публикации / Судебно-юридическая газетаЗ 01.01.2021 р. і до кінця року фізичні особи мають право подати податкову декларацію про доходи та скористатися правом на податкову знижку.

При цьому не слід забувати про зміни, внесені до пп. 166.2.1 та 166.2.2 ПКУ Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16.01.2020 р. № 466-IX.

Встановлено, що до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності? в яких обов'язково має бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари, роботи, послуги (пп. 166.2.1 ПКУ).

Але якщо раніше їх слід було лише зберігати в себе на випадок перевірки, то тепер копії зазначених у пп. 166.2.1 ПКУ документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом із податковою декларацією.

Якщо відповідні витрати підтверджені електронним розрахунковим документом, платник податків зазначає в податковій декларації лише реквізити електронного розрахункового документа.


◦ Зміни в законодавстві
◦ Облік та оподаткування
ДЕМО ДОСТУП