Зроблено крок до запровадження електронної трудової книжки


13.01.2020

КМУ своєю Постановою від 27.11.2019 р. №1084 визначив порядок обліку трудової діяльності працівника, фізичної особи - підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі.

Дані, які містить реєстр застрахованих осіб, прийматимуть для підтвердження трудового стажу під час укладання трудового договору, призначення пенсій та для інших цілей, передбачених законодавством.

Порядок № 1084 передбачає, що відомості про трудову діяльність працівника подають ПФУ через веб-портал електронних послуг у вигляді сканованих копій документів з обов'язковим накладенням страхувальником або працівником кваліфікованого електронного підпису. Зазначені відомості можуть бути подані також в оцифрованому вигляді. Вимоги до формату інформації встановить ПФУ.

Повідомлять застрахованій особі про виявлені випадки відсутності в трудовій книжці необхідних записів або неправильних чи неточних записів про періоди роботи, або інші розбіжності (зокрема за періоди страхового стажу після 1 липня 2000 р. за даними реєстру застрахованих осіб) через її електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг ПФУ.

Проте задля повного втілення в життя обліку трудової діяльності в електронній формі необхідно прийняти законопроєкт № 2686, який 27.12.2019 р. уряд подав до Ради. Він має скасувати паперові трудові книжки працівників.

В результаті під час прийняття на роботу трудову книжку не вимагатимуть. Натомість можна подавати інформацію (резюме) про отримання спеціальних знань, досвід роботи за професією (посадою), наявність і застосування професійних навичок, виконувані роботи (надані послуги) у довільній формі, а також характеристики, рекомендації та інші документи, що характеризують попередню роботу.

Не відстає від цього процесу й ПФУ, який створив новий сервіс на веб-порталі електронних послуг, який дозволяє переглядати відомості про трудову діяльність. https://www.pfu.gov.ua/2118860-u-pensijnomu-fondi-ukrayiny-zaprovadzheno-novyj-onlajn-servis-elektronna-trudova-knyzhka. Як ми вже повідомляли, електронна трудова книжка уже стала реальністю на порталі ПФУ. Йдеться про функцію «Електронна трудова книжка», де вказуватимуть інформацію про всі трудові відносини працівника за даними звітних відомостей роботодавців. Там же буде й  інформація про сплачені страхові внески з 1998 року.

Щоб скористатись послугою слід зареєструватись на веб-порталі ПФУ за допомогою кваліфікованого електронного підпису. Коментар до Постанови читайте в найближчому номері журналу «Кадровик України».

 


◦ Зміни в законодавстві
◦ Кадрова документація
◦ Трудова книжка

Семінари та вебінари за темою

ДЕМО ДОСТУП