Аліменти: стягнення за минулий час

Трудове право


Тема стягнення аліментів з працівників не втрачає актуальності. Надзвичайно важливими є питання, що стосуються їх стягнення за минулий час. Тож у статті розглянемо одну з можливих ситуацій і відразу зауважимо, що зважаючи на зміни в законодавстві, такі випадки можуть траплятися все частіше


Ситуація

На підприємство в поточному 2019 р. надійшов дублікат виконавчого листа про стягнення з працівника аліментів у розмірі 1/3 заробітної плати, але не нижче 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Датований цей дублікат виконавчого листа 01.05.2007 р., а в самому листі вказано, що стягнення проводити з 07.11.2006 р. До цього часу підприємство не отримувало від ДВС таких листів і, відповідно, аліментів не утримувало. Працівник працює на підприємстві з 2000 р. Як проводити утримання з його доходу?

 

Різниця між «присудженням» і «стягненням» аліментів

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 р. № 2402-III кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного та соціального розвитку. Аліменти на дитину є забезпеченням цього рівня. Отримання аліментів на дитину одного із подружжя не залежить від того, перебувають батьки у шлюбі чи ні, живуть вони разом чи окремо один від одного.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00