Консультант Кадровика
електронна версія

Квоти на працевлаштування: для самоперевірки


◦ Трудовi вiдносини
◦ Працевлаштування квотних категорій громадян

Незважаючи на те що інформація про зайнятість і працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, мала бути подана підприємствами до 01.02.2020 р., редакція газети вирішила висвітлити цю тему зараз, адже попередній номер був тематичним, де подібний розгляд був недоцільним. Тож рекомендуємо переглянути статтю задля перевірки правильності подання звітності.

Окремі соціально незахищені категорії громадян мають різні переваги у сфері праці. Переважна більшість таких переваг може бути реалізована тоді, коли вони є працівниками певного підприємства, установи, організації (далі — підприємство). Наприклад, у випадку надання відпусток, реорганізації підприємства, встановлення скороченого робочого дня тощо. Проте є і такі категорії громадян, у яких переваги у сфері праці пов’язані із питаннями працевлаштування, тобто ці переваги можуть бути фактично реалізовані ще до того, як громадянин став працівником підприємства. Зокрема такі переваги реалізовані у вигляді спеціальних квот на працевлаштування, які ми і розглянемо далі детальніше.


Які категорії осіб мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню?

Основними законодавчими актами, які встановлюють додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню окремих категорій громадян, а також регулюють порядок такого працевлаштування, є КЗпП і Закон України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI (далі — Закон № 5067).

Наприклад, у ст. 196 КЗпП перелічені основні категорії осіб, які мають додаткові …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00