Заробітна плата
електронна версія

Листок непрацездатності: алкогольне сп’яніння та нещасний випадок


◦ Оплата праці
◦ Середній заробіток
◦ Допомога по тимчасовій непрацездатності
◦ Соціальне страхування
◦ Тимчасова непрацездатність


Працівник надав листок непрацездатності, в якому є відмітка про алкогольне сп’яніння та нещасний випадок на виробництві. Але не поспішайте заявляти, що такий листок непрацездатності не підлягає оплаті. Детальніше про це — в статті.

Порядок № 11: виплата «лікарняних»
у разі нещасного випадку

Механізм оплати листка непрацездатності в разі нещасного випадку на виробництві визначає Порядок призначення, перерахування та проведення страхових виплат, затверджений постановою правління Фонду соціального страхування від 19.07.2018 р. № 11 (далі — Порядок № 11). Згідно з п. 2.1 цього Порядку допомога по тимчасовій непрацездатності, пов’язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, призначається та виплачується страхувальником за місцем роботи потерпілого, де стався страховий випадок, у розмірі 100 % середньої заробітної плати (оподаткованого доходу).

За перші п’ять днів тимчасової непрацездатності допомога виплачується за рахунок коштів страхувальника (роботодавця), а починаючи із шостого дня непрацездатності — за рахунок коштів ФСС. Підставою для оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів страхувальника та надання допомоги, пов’язаної з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням за рахунок коштів ФСС, є виданий в установленому порядку листок непрацездатності та наявність акта розслідування нещасного випадку, пов’язаного з виробництвом, або акта розслідування хронічного професійного захворювання (отруєння) за встановленими формами (далі — акт розслідування). Якщо за наявності в …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00