Оплата листка непрацездатності, оформленого перед відпусткою без збереження зарплати

Пряма лінія

 

Працівнику було надано відпустку без збереження зарплати за сімейними обставинами з 3 по 14 червня 2019 р., але 30.05.2019 р. вдома він зламав руку і з цієї дати перебуває на «лікарняному». Як оплачувати йому листок непраце­здатності: за весь період непрацездатності чи лише за робочі дні до й після відпустки без збереження зарплати?

Законодавством визначено підстави для відмови в наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності, і до
них, зокрема, віднесено період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати (п. 6 частини першої ст. 23 Закону № 1105).

Нагадаємо, що такі відпустки надаються працівникам згідно зі ст. 25 і 26 КЗпП — в обов’язковому порядку та за згодою сторін відповідно. Оскільки у вказаній нормі Закону № 1105 не обумовлено, на які саме відпустки без збереження зарплати вона поширюється, вважається, що на всі з них.

Залежно від того, в який період відпустки без збереження зарплати (на початку, в середині чи в кінці такої відпустки) захворів працівник та як довго тривала хвороба, йому може бути не оплачено листок непрацездатності або оплачено частково.

Так, якщо період тимчасової непрацездатності повністю припадає на період відпустки без збереження зарплати, то листок непрацездатності не оплачується, а якщо хвороба триває після закінчення цієї відпуст-ки, — працівнику оплачуються дні хвороби з …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00