Оплата праці у святкові та вихідні дні

Вебінар

Під час вебінару, який проводила науковий редактор журналу «Заробітна плата» Ольга ГЛИНЯНА, було розглянуто питання оплати праці в разі залучення працівників до роботи у вихідні та святкові (неробочі) дні. Публікуємо відповіді на запитання, що надійшли під час вебінару.
 

Працівник підприємства працює за основним місцем роботи за п’ятиденним робочим тижнем з посадовим окладом 10 000,00 грн. Премій, доплат та надбавок немає. У травні 2019 р. працівник відпрацював усі робочі дні та додатково один день у вихідний (4 травня). Всього в травні він відпрацював 22 дні. За роботу у вихідний день працівник не брав іншого дня відпочинку. Як правильно розрахувати йому суму компенсації за роботу у вихідний день?

Необхідно зазначити, що відповідно до ст. 72 КЗпП робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або в грошовій формі у подвійному розмірі. Оплата за роботу у вихідний день обчислюється за правилами, визначеними ст. 107 цього Кодексу (тобто аналогічно оплаті роботи у святкові та неробочі дні).

Зокрема, згідно зі ст. 107 КЗпП працівникам, які одержують місячний оклад, оплата за роботу у вихідний день буде здійснюватися таким чином:

 у розмірі одинарної годинної або денної ставки понад оклад — якщо робота провадилася в межах місячної норми робочого часу;

• …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00