Заробітна плата
електронна версія

Оподаткування списаної суми позики померлого працівника



На підприємстві помер працівник, якому два роки тому була надана позика. Він її не встиг погасити. Керівництво, зважаючи на фінансові труднощі в його родині, прийняло рішення списати цей борг за рахунок підприємства. Чи підлягає в такому разі оподаткуванню ПДФО сума списаного боргу?

За нормами ПКУ, в разі якщо роботодавець за своїм рішенням, не пов’я­заним із процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності прощає (анулює) основну суму боргу (кредиту) платника податку (працівника), то до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку:

• включається дохід, отриманий ним як додаткове благо, у разі якщо його сума перевищує 25 % мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року (пп. «д» пп. 164.2.17 ПКУ);

• не включається основна сума прощеного боргу (кредиту) платника податку, яка не перевищує 25 % мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року (пп. 165.1.55 ПКУ).

Отже, у 2019 р. у разі прощення (списання, анулювання) боргу фізичної особи перед підприємством сума 1043,25 грн (4173 грн × 25 %) не оподатковується, а понад цю суму — оподатковується.

Підпунктом 37.3.2 ПКУ визначено, що смерть фізичної особи є підставою для припинення податкового обов’язку, крім його виконання.

Отже, у разі списання підприємством дебіторської заборгованості за позикою у зв’язку зі смертю працівника-боржника ПДФО на …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00