Консультант Кадровика
електронна версія

Особи з інвалідністю: виконання нормативу


◦ Пільги працівникам
◦ Особи з інвалідністю

 Для осіб з інвалідністю передбачено чимало різних пільг і переваг у сфері праці, зокрема з питань працевлаштування. Крім цього, для підприємств, які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування таких осіб. Про порядок надання звітів, обчислення нормативу та документальне оформлення – у статті.

Яким має бути норматив робочих місць?

Про кількість робочих місць для осіб з інвалідністю йдеться у ст. 19 Законі України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 р. № 875-XII (далі — Закон № 875). У ній зазначається, що для підприємств, у т. ч. підприємств і громадських організацій осіб з інвалідністю, фізосіб, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю (Таблиця 1).

Особою з інвалідністю є особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист

Таблиця 1

Нормативи робочих місць для працевлаштування інвалідів

Чисельність працівників підприємства

Норматив робочих місць

25 і більше працівників

4 % середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік

від 8 до 25 працівників

одне робоче місце

 

Підприємства та фізособи самостійно розраховують кількість …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Консультант Кадровика

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00